Začněte s individuálním fundraisingem a telefundraisingem TEĎ HNED

—  Samir Shanaáh

Nastartujte větší finanční nezávislost a začněte budovat vztahy s individuálními dárci teď hned.

Dostanete podrobný návod, abyste hned mohli začít budovat svůj individuální fundraising, profesionalizovat jej a rozvíjet jej.

 • Dozvíte se jak zprofesionalizovat správu kontaktů neboli CRM systém tak, abyste lépe komunikovali a pečovali o své příznivce a dárce. Dostanete návod jak získávat dobré  výstupy a analýzy z péče o vaše dárce.
 • Krok za krokem projdeme společně cestu dárce, konvertování kontaktu na dárce a péči o něj včetně CRM systému.
 • Dostanete návod jak začít s telefundraisingem a prakticky si jej vyzkoušíme. Protože telefundraising je nejlepší konverzní nástroj na světě. A i přes to se jej spoustu lidí v občanském sektoru (a opravdu zbytečně) bojí. 1 z 5 lidí zareaguje z prvodárce na pravidelného, když mu někdo zavolá.
  • Návratnost je tedy pro každou organizaci obrovská.
  • A kdy volat? Okamžitě po obdržení prvodaru. Jak s dárci mluvit? To si vyzkoušíme.
  • Náklady na telefundraisera se vrátí několikanásobně v podobě pravidelných dárců. Již několik měsíců pro investici do telefundraisera na částečný úvazek. Stačí si to jednoduše propočítat.
  • Ne každý je rozený telefundraiser, ale dovednosti komunikace s dárci po telefonu se lze naučit. Co je optimum denního telefonování tak, aby telefundraiser dlouho vydržel? Jak vést správně telefonát s dárci? Samir Shanáah nás provede konkrétními oblastmi telefundraisingu.

Sámir Shanaáh

Sámir pracuje v neziskovém sektoru od roku 2017, tehdy díky telefonátu z organizace Amnesty Interational začal aktivně působit jako dobrovolník pro tuto organizaci v rámci projektu “Živá knihovna” a následně si zkusil, jaké to je volat a pečovat o dárce v rámci telefundraisingového oddělení. Díky tomu objevil svůj profesní i životní směr. Po začátcích v Amnesty International, následně nastoupil do organizace Arnika na pozici “Koordinátora individuálního fundraisingu”, kde zlepšil a rozšířil stávající individuální fundraising do komplexní a profesionální úrovně. To obnášelo především implementovat kvalitní CRM systém, nastavit veškeré procesy v rámci tzv. journeys a dalších systémových procesů, vybudovat od základu telefundraising, nebo například propojit e-shop a merchandising s fundraisingem. Po Arnice Sámir následně nastoupil jako koordinátor individuálního fundraisingu do České pirátské strany, kde působí i v současné době. V České pirátské straně on a další lidé z týmu vybudovali celý individuální fundraising téměř od základů včetně dárcovského webu, CRM, telefundraisingu, právních aspektů fundraisingu politické strany, strategie, merchandisingu a crowdfundingu nebo realizace komplexních fundraisingových kampaní. V roce 2023 se vrátil do Amnesty International jako vedoucí fundraisingového oddělení. Po několika letech se Sámir vyprofiloval a jeho specializací se tak stal individuální fundraising se zaměřením na malé a střední dárce, telefundraising a vybudování a rozvoj individuálního fundraisingu v organizacích.To jsou také témata, které nejraději školí a konzultuje v organizacích.Registrace
Školitelé
Samir Shanaáh
Termín
25. 10. 2024, 9.30-16.30
Cena
2350 Kč s DPH
Místo konání
Vzdělávací centrum ČCF, Dukelských hrdinů 500/25A, Praha 7

Názory účastníků

Seminář mi pomohl ujasnit si co je ve fundraisingu důležité.
Pochopila jsem, že je dobré mít více komunikačních toků směrem k dárcům.