Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více informací | Rozumím

Mezinárodní poradní sbor

Vznikl při příležitosti 3. Mezinárodního festivalu fundraisingu v dubnu 2011. Jeho členy jsou experti a výrazné osobnosti z oblasti rozvoje občanské společností a jejího financování. Poradní sbor zejména:

  • Podporuje poslání a rozvoj Českého centra fundraisingu.
  • Pomáhá nastavovat programy a projekty tak, aby byly co nejefektivnější a nejužitečnění pro danou zemi či region.
  • Spoluvytváří a dává zpětnou vazbu při tvorbě strategií rozvoje ČCF.
  • Zprostředkovává nové příležitosti pro realizaci rozvojových programů zejména v regionu střední a východní Evropy.
  • Doporučuje klíčové odborníky a organizace ke spolupráci na jednotlivých programech.

 

Členové mezinárodního poradního sboru

Kay Sprinkel Grace

Kay Sprinkel Grace

Kay Sprinkel Grace, CFRE, je konzultantka, která působí ze San Francisca a po celém světě nabízí semináře a konzultace v oblasti strategického rozvoje organizací, plánování, práce se správními radami a zaměstnanci a dalších témat, která souvisejí s fundraisingem a obecně s tématem leadership.
Jolan van Herwaarden

Jolan van Herwaarden

Jolan začala před 20 lety pracovat pro Holandský Fund proti Aids jako aktivistka a dobrovolnice, protože se v Amsterdamu tehdy šířil virus HIV. Netrvalo dlouho a organizovala obrovské celostátní fundraisingové akce jako Pochod pro život a Světový den Aids. Po šesti letech, už jako profesionální fundraiser, začala pracovat pro organizaci za práva žen. Dotáhla to až na ředitelku fundraisingu a komunikace u velké mezinárodní rozvojové agentury nebo postavila program pro velké dárce pro Společnost proti Rakovině. Před 12 lety se Jolan přestěhovala z Holandska do Velké Británie a začala působit mezinárodně. Jolan je součástí široké sítě odborníků a zprostředkovává sdílení zkušeností mezi fundraisery z celého světa. Uplynulých 14 let vedla na Mezinárodním kongresu fundraisingu v Holandsku dobrovolnickou sekci. Ve střední Evropě se Jolan aktivně pohybuje 4 roky. Její semináře jsou oblíbené v Bratislavě, v Budapešti, v Praze i ve Varšavě, tematicky se pohybuje od aktivismu a advokacie až po velké dárce a firmy sponzory.
Tony Myers, PhD., M.A., LL.B., CFRE

Tony Myers, PhD., M.A., LL.B., CFRE

Zakladatel mezinárodní konzultační agentury Myers & Associates, členy správní rady CFRE International, člen Asociace profesionálních fundraiserů, zakládající člen správních rad několika nadací a člen správních rad mnoha dalších prestižních profesních organizací. Tony je mezinárodně uznávaným odborníkem na fundraising od velkých dárců a na velké kampaně. Klienty má doslova po celém světě. Tony nedávno dokončil kapitoly ve dvou knihách: “Excellence in Fundraising in Canada” a “Fundraising Feasibility Studies”. V roce 2012 vydal spolu s Jonem Duschinskym knihu o filantropii s názvem “(me)volution”. Tony čerpá z dlouholeté praxe fundraisera a poradce pro strategické iniciativy na několika kanadaských vysokých školách, především z dlouholeté práce na kampaních pro velké dárce. V roce 2014 získal Tony ocenění „Vynikající profesionální fundraiser od Asociace profesionálních fundraiserů v Calgary. Vášeň, nadšení, odhodlání, zkušenost a vědomosti… to jsou kvality, které dnes Tony přináší do své práce. Jeho životním posláním je pomoci druhým k úspěchu. Jeho vizí je svět inspirovaný filantropií. A jeho první větou obyčejně bývá: „I love my job!“
Andrej Kiska

Andrej Kiska

Andrej Kiska založil v roce 2006 nejúspěšnější slovenskou neziskovku „Dobry Anjel“. Po 15 letech v podnikatelské sféře se rozhodl, že své firmy prodá a od té doby se věnoval rozvoji neziskového sektoru a řešení společenských problémů. Andrej je velmi zkušený manažer a jeho profesní zkušenost přináší do neziskového sektoru zajímavé pohledy a inovativní přístupy, zvláště v oblasti marketingu, fundraisingu a transparentnosti. V roce 2012 se Andrej Kiska rozhodl kandidovat na prezidenta jako nezávislý, nestranický kandidát, protože pro něj znepokojivý stav slovenské společnosti a politiky nebyl přijatelný. 29.března 2014 byl 59,4 procenty hlasů zvolen prezidentem Slovenské republiky. Přísahu složil 15.června 2014.
Robert Osborne

Robert Osborne

Robert je vice-prezidentem konzultační agentury The Osborne Group. Má 17 let zkušeností s řízením neziskovek, především s fundraisingem. Specializuje se na práci s pravidelnými přispěvateli, s velkými dárci, průzkum veřejného mínění, komunikaci ve fundraisingu, řízení správních rad a dobrovolníků a na marketing. Robert pracuje s organizacemi všech velikostí a zaměření po celém světě jako konzultant a lektor. Robert je vášnivý hráč squash.
George Zarubin

George Zarubin

George Zarubin worked with Eurasia Foundation since 2000. Initiatlly, he joined Eurasia as the Regional Director for the Foundation s South Caucasus Cooperation Program, a cutting edge program bringing Armenian, Azerbaijan and Georgian organizations together to work on regional projects in the areas of trade, transportation, environmental and media issues. During his next five years with Eurasia Foundation in Washington, he served as Executive Director and then Vice President of Program Development, during which time he coordinated the Foundation s fundraising activities throughout Eurasia and managed special program initiatives in Iran, the Middle East and North Africa. Mr. Zarubin returned to the South Caucasus in 2007 to lead the localization of the Foundation s offices in the region, creating the Eurasia Partnership Foundation. From 1995-1999, Mr. Zarubin worked as the Executive Director of Soros Foundation Kazakhstan. His work at the Soros Foundation Kazakhstan focused on civic education, higher education, media, culture, rule of law and support for micro-credit programs. Prior to working in philanthropy, Mr. Zarubin practiced law for six years in California and three years in Russia where he worked as a legal advisor to the Novorossiysk Shipping Company. Mr. Zarubin holds a BS in Foreign Service from Georgetown University and received his JD from McGeorge School of Law at the University of the Pacific. He also holds an LLM in Admiralty Law from Tulane University Law School.