Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více informací | Rozumím

Pozvánky na jednotlivá setkání fundraiserů

Klub fundraiserů: Jak na sociální sítě bez PR oddělení 2.3.2021

Klub fundraiserů: Jak na sociální sítě bez PR oddělení 2.3.2021

KDY: 2. března 2021, 17 – 18.30

ONLINE

REGISTRACE

PRO ČLENY KLUBU FUNDRAISERŮ

Proč se při budování organizace dnes bez sociálních sítí neobejdeme? Jak je nejlépe využít a jaké síti se primárně věnovat, pokud jsou naše kapacity omezené? O tom, že na slušný dosah není nutně potřeba mít velké PR oddělení, se s vámi podělí Monika Skopalová z Nadace Via. Dozvíte se, jaká je základní charakteristika jednotlivých hlavních sociálních sítí, jaké nástroje se hodí znát, a bude také prostor sdílet společně výzvy, které vašim organizacím prostředí sociálních sítí přináší. Na téma v březnu naváže praktičtěji zaměřený seminář.

 

Možná vám bude takto klub fundraiserů stačit, a možná se rozhodnete absolvovat s Monikou 3hodinový online seminář 26.3.2021.:

V semináři 26.3.2021 se s Monikou Skopalovou z Nadace Via podrobněji zaměříme na práci s Facebookem. Dozvíte se něco o tom, jak budovat základnu fanoušků, co všechno ovlivňuje dosah vašich příspěvků, jaký je rozdíl mezi facebookovou stránkou a skupinou, výhody a úskalí placené propagace i to, že na dobře vypadající obrázky nepotřebujete nutně externího grafika…. protože si sami na semináři vyzkoušíte práci s grafickým nástrojem Canva. A uvidíte, že váš grafický svět se rozdělí na život před Canvou a po Canvě 🙂 

Více info a registrace.

 

Monika Skopalová

Má za sebou studia médií, žurnalistiky a genderu. Vyzkoušela si několik let v reklamní branži i práci na Úřadu vlády, a poslední 4 roky pracuje v nezisku, který je jejímu srdci nejblíž. V Nadaci Via má na starosti správu sociálních sítí, práci s Canvou a píše ViaCafé – nadační newsletter. Baví ji slovní hříčky, marketingový bizár a použití psychologie v komunikaci. 

 

Klub fundraiserů: CRM pro neziskovky aneb kde nám technologie usnadní FR práci 2.2.2021

Klub fundraiserů: CRM pro neziskovky aneb kde nám technologie usnadní FR práci 2.2.2021

Klub fundraiserů: Petra Joklová, CRM pro neziskovky. 

KDY: 2.2.2021

17 – 18.30

ONLINE

REGISTRACE

PRO ČLENY KLUBU FUNDRAISERŮ

Petra Joklová nás uvede do světa nejběžnějších digitálních nástrojů, které lidé v neziskových organizacích používají. Budeme se bavit o tom proč využívat online nástroje, k čemu slouží CRM systémy a proč zařadit položku technologie do rozpočtu organizace. Součástí bude i diskuze a prostor pro dotazy.

Jestli tedy řešíte momentálně téma správy databází a spravování e-mailových kampaní, tak tento klub je právě pro vás, abyste měli vstupní informace o nabídce, se kterou se můžete setkat.

Petra Joklová je ředitelkou CRM pro neziskovky

I když se naše organizace jmenuje „CRM pro neziskovky”, náš záběr přesahuje problematiku vztahů s dárci či dobrovolníky. Naším cílem je pozvednout úroveň technologické a digitální architektury neziskového sektoru propojením neziskových organizací a firemních expertů formou dobrovolnictví. Neziskovky podporujeme už od roku 2013.

Blog Petry Joklové, CRM pro neziskovky:

Trendy a výzvy doby covidové

Udeřil COVID-19 a neziskový svět se zastavil. Zadrželi jsme dech… a začali jsme přemýšlet, co situace umožňuje a co je nám výzvou. Na CRM pro neziskovky se obracely organizace o pomoc s rychlým zaváděním nových formulářů nebo dokonce technologií. Další objevovaly užitečné funkce svého systému. Největší břemeno dopadlo na fundraising. Neziskový sektor ale reagoval na situaci rychle, kreativně, flexibilně.

Dnes máme za sebou téměř rok pandemie. Co jsme se naučili a co nás čeká? 

Není nad osobní setkání. A nebo ne?

Na jaře se on-line stal jedinou z mála možností, jak udržet kontakt. Jsou-li lidé na sítích, neziskovky tam musí být taky. Po rozpačitých začátcích došlo k explozi virtuálních akcí, od živých vysílání po prohlídky muzeí. Nevýhody „neosobního“ setkání vyvažují přínosy: na benefiční akci v Brně si nemusíte kupovat jízdenku, brát dovolenou, shánět hlídání pro dítě a rezervovat ubytování. Pořadateli odpadla řada starostí a nákladů a přibyli účastníci. Akce se tak staly nízkoprahové, alespoň pro vlastníky počítače a internetu. 

Některé organizace se donutili k rychlejšímu spuštění e-shopu či aktivnější práci se sociálními sítěmi. A snad všichni stáli před otázkou, kterým směrem upřít svou energii ve virtuálním světě.

Sociální sítě, e-shopy, dárcovské platformy, živé přenosy: to všechno zřejmě neskončí s hromadným očkováním proti COVID-19. Ukázalo se, že komunikace virtuálního světa umí být zábavná, dokáže propojit i přivést nové donory

Technologie: vybrat to pravé

I vy jste asi zakusili, že okamžik krize očistil váš pohled od marginalit a potřeby organizace i vašich podporovatelů se zřetelně vylouply před vašima očima. Právě teď je snadné odpovědět na otázky:

  • Co tato technologie přinese naší neziskovce? 
  • Kde nám pomůže? 
  • Co na to dárci? 
  • Pomůže to našim vztahům s dárci?

Vyberte si ten systém a tu aplikaci, která přinese přehled, transparentnost a urychlí „workflow“, třeba CRM Salesforce

Nemusíte využívat přímo umělou inteligenci nebo blockchain, abyste získali větší kontrolu nad procesy a motivovali dárce. Technologie umožňují také zlepšit komunikaci a nabízí nové cesty pro tok finančních prostředků: přes web, mobil, sociální sítě.

Během krize jste pravděpodobně objevili nástroje ke konferenčním hovorům, do kanceláře, na projektové řízení či pro dobrovolníky. Nové se ale stále objevují další pomocníci pro naši oblast, například Google nově nabízí neziskovkám G Suite.

Věrnost se nevytrácí

Během tohoto roku jsme také zakusili, jak je důležité míti pravidelné dárce. Pravidelní dárci znamenají stabilitu. Přemýšlejte o formách pravidelného dárcovství (předplatné, členství, produkty apod.) a o nových cestách k měsíčním přispěvatelům:

  • Co přitáhlo dosavadní dárce?
  • V jakých oblastech máte rezervy?
  • Co dárci získávají za své dary?

Ve světě se také osvěčila užší spolupráce ziskového a neziskového sektoru. Klasickým příkladem může být spolupráce Sweetgreen a World Central Kitchen, kteří vařili pro zdravotnický personál a lidi na okraji společnosti. Strategickým partnerstvím rozhodně neodzvonilo.  

Ani v krizi nezapomínejte na svou misi a priority. Vaše poslání je jediným důvodem pro existenci vaší organizace. A právě ono přitahuje vaše dárce.

Buď připraven

Letos jsme pochopili, že fundraising se může kdykoliv změnit. A to velmi rychle. Neziskovky musely vzdorovat nepřízni osudu, měnit strategie a procesy, hledat nové zdroje peněz. Skutečnost se stává tekutější, než jsme si kdy byli schopni představit. Proto i pro neziskovky platí skautské heslo: Buď připraven! 

Novoroční plánování: první klub fundraiserů pro členy i nečleny 5.1.od 17h

Novoroční plánování: první klub fundraiserů pro členy i nečleny 5.1.od 17h

Jak pracovat s novými dárci z období prosincové dobročinnosti

Rok se s rokem sešel a i ve fundraisingu začíná znovu kolotoč akcí, rozesílek i setkání. A možná se na kontě objevily příspěvky od nových dárců, kteří neodolali prosincovému kouzlu dobročinnosti. Pojďme se před startem trochu rozcvičit, probrat si co budeme v novém roce dělat jinak a nebo stejně. Chcete, aby někteří z vašich dárců dávali častěji a nebo pravidelně? Nevíte jak na to, aby vaši pravidelní dárci dávali víc? Má cenu obnovovat vztahy s firemními dárci, které Covid srazil na kolena? … Je nejvyšší čas se těmito otázkami zabývat!
 
Řekneme si také o tom, co nás v ČCF čeká po celý rok 2021 a co plánujeme i my nově a jinak a zeptáme se vás, co ještě byste chtěli přidat za témata, akce a pomoc vy.
 
KDY: úterý 5.1.2021
V KOLIK: 17 – 18.30hodin
ONLINE
 
 
Těšíme se na vás!
Prvním novoročním klubem nás provede ředitelka ČCF Jana Ledvinová
1.12. Klub fundraiserů s Janou Havlenovou, Sue Ryder

1.12. Klub fundraiserů s Janou Havlenovou, Sue Ryder

Fundraising zakódovaný v DNA organizace aneb budování dárcovství od nuly

Fundraising zakódovaný v DNA organizace aneb budování dárcovství od nuly.

Datum: úterý 1.12.2020

Čas: 10 – 13.30 h

REGISTRUJTE SE PROSÍM ZDE

Je možné, aby se rozvoj dárcovství stal základním pilířem strategie organizace?

Proč je důležité prosazovat „donor-centered fundraising“?

Co musíte udělat, aby začalo platit heslo „Fundraising leads the brand“?

Jak efektivní je spojení PR a fundraisingu do jednoho týmu? 

Čím zajistíte kontinuitu a udržitelnost rozvoje zdrojů v organizaci?

Na tyto otázky neexistuje žádný manuál správných odpovědí. Co funguje v jedné organizaci, v jiné fungovat nemusí.

Jana Havlenová se s vámi podělí v příběhu Sue Ryder o to, co znamená budovat dárcovství od nuly, jak se dostat až ke kampani zaměřené na velké dárce a jak se pak změní pohled na priority ve fundraisingu. 

19.11. Čaj o páté: Finanční řízení a fundraising. Jak vytvořit dobrý rozpočet?

19.11. Čaj o páté: Finanční řízení a fundraising. Jak vytvořit dobrý rozpočet?

Pravidelný Čaj o páté pro členy Klubu fundraiserů ČCF.

19.11.2020 od 17 hodin

Registrujte se prosím ZDE

“Dejte kolik můžete! Čím víc, tím líp, protože každý dar se hodí!
Až příliš často slýcháme tyto věty, když se bavíme o nastavení výše daru. Ale na dárce to neplatí! Nejefektivnější je dárce požádat o konkrétní částku na konkrétní věc. Co udělat proto, aby fundraiser věděl kdy, kolik a na co je potřeba získat dar? Jak udělat dobrý rozpočet a nastavit finanční řízení organizace, aby byl podporován úspěšný fundraising? A lze to vůbec, když organizace nemá finančního ředitele?

Petr Babouček
Zabývá se finančním řízením neziskových organizací a účetnictvím už téměř 30 let. 15 let pracoval pro Sdružení Tereza jako finanční a později i výkonný ředitel. Absolvoval kurz John Hopkins University pro školitele neziskových organizací. Posledních 15 let školí a konzultuje v oblasti posilování organizační kapacity, finančního řízení a účetnictví neziskových organizací jak v ČR, tak i v jiných zemích východní Evropy, střední Asie a Blízkého východu.

Čaj o páté 22.10.2020: A co na to ředitel?

Čaj o páté 22.10.2020: A co na to ředitel?

22.10.2020 online od 17hodin

Zamyšlení nad tím, jaké místo v organizaci je vhodné pro fundraisera. Musí si na svou odměnu vydělat za každou cenu? Má právo spolurozhodovat o tom, kam se bude organizace ubírat? Je rovnocenným partnerem programového manažera? A má pracovat sám?
Tématem nás provede ředitelka ČCF Jana Ledvinová.

22.10.2020 od 17 hodin online

Čaj o páté je nový formát vzdělávání online od Českého centra fundraisingu, kdy se 4x ročně sejdeme. Čaj o páté je určen všem členům klubu fundraiserů a účastníkům kurzů roku 2020.

Klub fundraiserů v Brně 30.9.2020: Komunikace s dárci

Klub fundraiserů v Brně 30.9.2020: Komunikace s dárci

Komunikace s dárci: Kampaně, telefundraising, maily, osobní setkání….

Milí přátelé fundraisingu,

přijměte prosím pozvání na setkání brněnského klubu fundraisingu s tématem:  

Druhy komunikace s dárci.

Kampaně, telefundraising, maily, osobní setkání….

Hostem bude Michal Veselý, který je zkušený profesionál z oblasti řízení, rozvoje organizace, fundraisingu a marketingu. 20 let působil v Nadaci Partnerství kde drivoval zejména firemní fundraising a kampaně spojené s ochranou přírody. Má zkušenosti rovněž s přípravou Major Donors Campaign i přípravou velkých evropských projektů financovaných z LIFE+ a Europe Aid nebo procesem strategického plánování. Působil ve správních radách několika neziskových organizací v Česku i zahraničí. Aktuálně řídí marketing v přední české agentuře podporující lidi se zájmem o podnikání a podnikavost JIC, kde se zabývá zejména changemanagementem drivovaným slibem značky a redesignem služeb. Studoval a učil management neziskových organizací. Absolvoval international visitors leadership program v USA zaměřený na social enterpreneurship. Aktuálně se zdokonaluje v Koučing akademie Libchavy v metodách využití koučingu v managementu a systemickém řízení týmů.

Nezapomeňte s sebou vizitky, psací potřeby, úsměv, roušku, kapesní dezinfekci.

Přispět můžete občerstvením z vlastní kulinářské tvorby.

Klub fundraiserů proběhne ve středu 30. září od 10:00 do 15:00 hodin v konferenčním sále Židovského muzea, Tř. Kpt. Jaroše 3, 602 00 Brno.

Prosíme přihlašte se předem na tento Klub fundraiserů na tomto odkazu.

Těším se na setkání s Vámi.

 

Dagmar Šléglová

klubbrno@fundraising.cz

m.739525072

Klub fundraiserů Praha 29.9.2020: Major Donors

Klub fundraiserů Praha 29.9.2020: Major Donors

Major Donors

Milí členové klubu fundraiserů,

přijměte pozvání na zářijové setkání Klubu fundraiserů v Praze na téma Major Donors Jendou Kroupou za České centrum fundraisingu. Setkání se bude konat v úterý 29. 9. 2020 od 10 do 15h  v prostorách Českého centra fundraisingu – PEKÁRNA, Dukelských hrdinů 500/25A, Praha 7 (vstoupíte do vnitrobloku, dojdete až dozadu a po pravé straně vejdete do dveří, u kterých stojí cedule České centrum fundraisingu a Tudytam. Setkání je v 1.patře).

Není o tom pochyb! Kampaně oslovující velké dárce zdárně prospívají také v Česku a dárců, kteří mají zájem i potenciál, pečlivě vybrané projekty podpořit významnějším darem přibývá. Je čas, abyste se do toho také pustili nebo to pro vás není? Na konkrétním příkladu  úspěšné, desetimilionové  kampaně si ukážeme, jak metodika „Major  Donor“ kampaně zpravidla vypadá, abyste si svou  připravenost mohli  sami vyhodnotit. Hranici velkého daru má každá organizace jinde – záleží na rozpočtu, na tématu, na regionu a na mnoha dalších okolnostech. Proces a principy ale zůstávají stejné. Řekneme si jaké a bude příležitost o nich diskutovat. Není o tom pochyb:).

Za ČCF

Marie Říhová

Přihlaste se prosím na tomto registračním formuláři co nejdříve, ať můžeme akci dobře připravit a připravit i občerstvení pro potřebný počet lidí, děkujeme moc:)

PŘIHLÁŠKA

 

Specializovaný workshop se koná v rámci programu FRIN podpořeného Nadací České spořitelny a Sociálního bankovnictví ČS a.s.